Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
21.12.2017

Vianočné ukážky prvej pomoci

Dňa 21.12.2017 sa členovia zdravotníckeho krúžku rozhodli opäť zorganizovať akciu, na ktorej predviedli ukážky prvej pomoci na piatich stanovištiach.

Na prvom stanovišti pod vedením L. Krahulcovej, V. Glézla, D. Vavreka, V. Ťažkej, L. Puškárovej a A. Bornayovej si študenti mohli vyskúšať oživovanie na elektronickej figuríne, ktorá percentuálne vyhodnocuje kvalitu výkonu a pomáha študentom zlepšiť sa pri poskytovaní prvej pomoci a zachovať chladnú hlavu pri najťažších situáciách.

Na ďalšom stanovišti si študenti vyskúšali oživovanie aj s pomocou defibrilátora, ktorý sa stáva súčasťou výbavy väčších nákupných centier a športovísk. Ako na to im vysvetlili M. Fekiačová, M. Kret a J. Kuka.

Ošetrovanie horných končatín si mohli spolužiaci vyskúšať na stanovišti č.3 pod vedením M. Bilčíkovej, J. Podmanického, K. Klavcovej, D. Kružíkovej a K. Mikulíkovej.

Problematikou ošetrovania zranení dolných končatín predviedli študentom na štvrtom stanovišti R. Klavcová, N. Bortelová, P. Marcineková a R. Berkyová.

Záverečnou zastávkou prvej pomoci boli zranenia hlavy, ktoré patria medzi závažné zranenia. Zdravotníci A. Nemcová, T. Blažeková a M. Výboh poskytli spolužiakom všetky informácie týkajúce sa jednotlivých ošetrení.

Celá akcia prebehla vo vianočnej atmosfére a členovia zdravotníckeho krúžku sa tešili záujmu nielen zo strany študentov, ale aj učiteľov.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028