Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
08.04.2017

ŠŠR na jar

S príchodom jari zorganizovala naša Školská študentská rada hneď dve akcie krátko po sebe. Prvou z nich bol už tradičný Deň vďaky profesorom 28. marca.

Počas utorka navštívila hŕstka študentov, zastupujúca všetkých gymnazistov, osobne každého učiteľa našej školy. S malou kytičkou a ďakovným listom s motívom čiernej školskej tabule poďakovali každému pedagógovi za dôležitú prácu, ktorú dennodenne vykonáva pre našu spoločnosť. Akcia prebiehala cez vyučovanie, aby si aj študenti mohli uvedomiť, že učitelia majú svoj sviatok. Viacerých to motivovalo k prejaveniu vlastnej vďačnosti. V utorok 28. marca 2017 nás preto sprevádzali dojatie a pocit úprimnej vďaky.

Ďalšie podujatie prišlo necelý týždeň po Dni vďaky profesorom a to už v pondelok 3. apríla. ŠŠR sa rozhodla zorganizovať besedu „Černobyľ po 30 rokoch“ v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave a jej projektom „Ukrajina v pohybe“. Naše gymnázium privítalo mladú výskumníčku Michaelu Bušovskú. Študentom z veľkej časti priblížila okrem vedeckých faktov aj vlastné skúsenosti a zážitky, ktoré počas niekoľkoročnej praxe v tejto oblasti nadobudla. Celá beseda prebiehala v príjemnom prostredí átria školy pod holým nebom.

Podľa slov predsedu ŠŠR bola táto náučná beseda predzvesťou Besedového týždňa, ktorý je naplánovaný už na koniec tohto mesiaca. Veríme, že sa bude tešiť minimálne takej obľube medzi študentmi aj profesormi, ako jeho minuloročný predchodca v máji.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028