Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
28.01.2015

Pomoc deťom, ktoré to najviac potrebujú

Prebiehal druhý deň úžasného workshopu Ligy proti rakovine (LPR) v Starom Smokovci, v rámci projektu onkologická výchova na školách, ktorého sme sa mohli zúčastniť ako členovia onkologického krúžku na našej škole. Odborné výklady, prezentácie a aktivity ďalších 150 zúčastnených študentov a pedagógov SŠ nám vnukli myšlienku pomáhať malým onkologickým pacientom v našom okolí.

Realizácia našich aktivít prebieha vďaka onkologickému krúžku pod vedením Mgr. Viery Bónovej a jeho členom. Pred niekoľkými mesiacmi sme sa my: Veronika Kánová, Paulína Pašková a Kristína Sásiková zapojili do projektu KOMPRAX, vďaka ktorému sme chceli prispieť a urobiť svojou prítomnosťou radosť deťom na Detskej onkológii v Banskej Bystrici, v spolupráci s organizáciou n.o. Svetielko nádeje pod záštitou pána Mgr. Moravčíka.

Pre detičky sme vymysleli aktivity - maľovanie plachiet, maľovanie na hodvábne krúžky, vyrábanie náramkov. Taktiež sme spoločnými silami vyrobili divadielko, ušili maňušky a nacvičili novodobú Červenú čiapočku a Bájku o zvieratách. Myslíme, že by sa našli aj takí ľudia, ktorí by neboli schopní postaviť sa niečomu takému, akému sme sa postavili my.

Deň pred a aj ráno, ako sme išli na onkológiu padlo veľa sĺz. Boli slová, že to nezvládneme, že nikam nechceme ísť, ale nakoniec sme v sebe našli odvahu, silu a spoločne vykročili na oddelenie. Detičky na onkológii, nám nedovolili vyroniť ani slzu, aj keby sme chceli plakať, nedalo sa. Ich úsmev a tá pohoda, ktoré z nich vyžarovali nás upokojili a vyvolali v nás neskutočnú istotu a opäť nás presvedčili, že sme urobili dobrú vec. Niečo takéto sa nedá absolvovať iba raz, pretože nám celé oddelenie prirástlo veľmi rýchlo k srdcu. Je to jedna z najväčších skúseností a bolo to tak krásne, že sme si to celé uvedomili až vtedy, keď sme všetci spolu stáli na zastávke domov s úsmevom na tvári. Ten deň bude hriať naše srdiečka ešte veľmi dlho a určite chceme aj naďalej navštevovať detičky na onkológii.

Chceme sa poďakovať všetkým dobrovoľníkom z II.B GĽŠ Zvolen: Tomášovi Šišmišovi, Igorovi Kočišovi, Nikole Janečkovej a Jane Šulekovej za ich nezištnú pomoc a ochotu pri realizácii tejto akcie.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028